izolace hal a průmyslová izolace

Izolace hal a průmyslových objektů

Společnost Smit izolace ČR vychází z know-how svých partnerských firmem sídlících v Holandsku a Německu, které v průběhu svého 20 letého působení na trzích v celé západní Evropě úspěšně zrealizovaly stovky projektů v oblasti izolací průmyslových a zemědělských objektů (izolace hal, izolace sila atd). Naši aplikátoři mají rozsáhlé zkušenosti s izolacemi i velmi technicky náročných projektů, jako jsou především izolace hal, strojů, potrubí ,sil nebo kontejnerů

Průmyslové a zemědělské haly

Průmyslové a zemědělské haly jsou vystaveny velkému zatížení. Samotnou činností, jako je provoz strojů, vozidel nebo chov užitkových zvířat, vznikají v těchto budovách podmínky, které významně zatěžují jejich strukturu. Stavba se kromě působení venkovních vlivů počasí musí po dobu své životnosti vypořádat s působení plynů, výparů, vysokým stupněm vlhkosti a velmi časté jsou také kondenzace vodních par na kritických místech konstrukce. Proto by měla být izolace hal a podobných objektů především velmi odolná proti vlhkosti, trvanlivá a v neposlední řadě také cenově efektivní.

Námi aplikovaná tvrdá PUR stříkaná pěna je pro takové použití naprosto ideální. Byla navržena tak, aby vydržela i v těch nejnáročnějších podmínkách objevujících se průmyslových objektech a dokonale halu zaizolovala jak zevnitř tak i zvenčí. Díky svým vlastnostem a kompaktnosti nástřiku nejenže zesiluje strukturu samotné budovy, ale také pozitivně ovlivňuje trvanlivost a hodnotu nemovitosti.

Hlavní přednosti naší pěny při izolaci hal a dalších průmyslových a zemědělských objektů:

  • Pěna zcela zabraňuje kondenzaci, naše pěna je nenasákavá a extrémně odolná
  • Přizpůsobí se jakémukoliv tvaru. Izolační vrstva je bezešvá a bez netěsností
  • Zesiluje konstrukci budovy
  • Tvrdá izolační pěna je velmi odolná, neztrácí svůj původní tvar a je částečně flexibilní
  • Jedná se o inertní materiál
  • Rychlá a ekonomická aplikace
  • Zachovává si nejlepší izolační vlastnosti i v menší šířce nástřiku
  • Šetří náklady na energie


Izolace hal, sil, kontejnerů, potrubí, tanků, strojů a nákladních vozů

Izolace všech projektů u nás realizují pouze odborníci vyškolení v zahraničí a s mnohaletou zkušeností s aplikací pěny.

Izolace v průmyslovém a zemědělském sektoru vyžaduje velký stupeň odbornosti, řešení bývají nestandardní a velmi náročná jak na realizaci tak na techniku. Naše technologie je proto uzpůsobena i pro nejnáročnější podmínky a projekty. Používáme vysokotlaké zařízení pro aplikaci pěny Gusmer-Graco.