Izolace sklepůIzolace sklepa

Izolace sklepa, zateplení sklepů naší stříkanou izolací je u nás velice vyhledávaným typem aplikace pěny, protože se jedná o jeden z nejdůležitějších typů izolace a zateplení.

Dochází u Vás k prostupu chladu ze sklepa do podlahy nebo Vám dokonce vlhnou stěny v rozích? Nižší teplota v nezaizolovaném sklepě se stále přenáší do zahřívaného prostoru nad sklepem, což často vede k velkým ztrátám tepla, pocitu nepohody ze studené podlahy, vzniku nežádoucí kondenzace nebo dokonce v horších případech i ke vzniku rosného bodu a rozvoji plísní. Izolace sklepa naší pěnovou izolací všechny tyto problémy pomůže vyřešit!

Izolace sklepa nebo-li zateplení naší PUR stříkanou pěnou přináší mnoho výhod – naši pěnu lze díky její nenasákavosti bez problému aplikovat v téměř každém sklepním prostoru.  Ani při izolaci již fungujícího sklepa se nemusíte obávat složitých úprav. Vodovodní trubky a elektrické rozvody lze jednoduše podvěsit pod izolační vrstvu. Finální nástřik PUR pěnou je naprosto kompaktní – bezešvý, proto zde není žádné riziko, že bude stropem sklepa pronikat a proudit studený vzduch a znepříjemňovat tak pocit tepelné pohody v podlaží nad sklepem.

Výhody:

  • Tvrdá PUR izolace je nenasákavá, což je ve vlhkých prostorách sklepů velmi důležité
  • V dobře odizolované místnosti nedochází ke vzniku plísní
  • Pěna se snadno přizpůsobí nerovnostem a členitosti sklepa
  • Skvěle odizoluje přenos vlhkosti a chladu do obývaného prostoru nad sklepem.
  • Námi aplikovaná stříkaná izolace vydrží ve sklepě svou funkci plnit mnoho let (udáváno je 30+ let, nebo do konce životnosti celé stavby) bez jakéhokoliv snížení své účinnosti.
  • Pěnový nástřik není nutné zakrývat – zakrývá se pouze např. z estetických důvodů
  • Pěna skvěle odizoluje sklep od vrchní obytné části. To znamená mimo jiné i to, že chlad (pokud se ve sklepě netopí) ve sklepě také zůstává – což je žádoucí např. pokud jsou ve slepě skladovány potraviny
  • Naše stříkaná izolace zajistí konstantní teploty ve sklepě – nedochází ke vnikání ani unikání teplého/studené vzduchu – Výborná izolace sebou přináší nutnost přiměřeného řízeného nebo manuálního větrání.

další zajímavé informace ohledně konstrukce a funkčních prvků sklepů lze nalézt zde: sklepy

izolace sklepa stříkanou izolací - Smitizolace.cz
izolace sklepa

 

Tab 9 - Str 20