Izolace stěnZateplení fasády a stěn

Zateplení fasády a stěn – Ztrácíte drahocenné teplo doma či v kanceláři přes stěny objektu kvůli chybějícímu zateplení fásády nebo stěn? Stěny Vašeho objektu můžeme zaizolovat pomocí pěnového nástřiku zevnitř i z venku. V případě vnitřní izolace lze mimo jiné nástřikem tenké vrstvy pěny dosáhnout i zvýšení vnitřní teploty zdí o cca 2-4 °C, což přináší znatelné zlepšení vnitřního klima v celé místnosti.

Izolace zdí zevnitř

Pokud z nějakého důvodu nelze zeď nebo fasádu zaizolovat z venku pak je nejlepším řešením zdi izolovat zevnitř. I starší domy s původní skladbou stěn lze dobře zaizolovat i zevnitř a zlepšit tak tepelnou izolaci zdí o více než 60%.

  • V případě použití naší PUR izolační pěny stačí pro dobré zaizolování i relativně malá šířka násřiku. Nepřijdete tedy o velké množství obytného prostoru jako v případě izolace jinou metodou.
  • Při vnitřní izolaci zdí odpadají náklady na lešení.
  • Obvykle není třeba instalovat parotěsnou folii. Folie je doporučena jen v místech se zvýšenou vlhkostí – kuchyně, koupelny atd.
  • Díky izolační vrstvě se vnitřní prostor prohřívá mnohem rychleji
  • Izolační pěnový nástřik je v obytném prostoru z estetických důvodů potřeba překrýt dekoračními interiérovými obklady.
zateplení fasády
zateplení fasády

 

Tab 1 - Str 8

Zateplení fasády z venku při použití venkovních fasádních obkladů

Venkovní zdi jsou obvykle největší plochou domu a tak i tudy teplo nepozorovaně uniká. Ročně zdmi nezaizolovaného domu uniká mezi 100 – 150 KW hodin tepelné energie což odpovídá 10-15 litrům topného oleje nebo 10 – 15 kubických metrů plynu. Instalací našeho zateplovacího PUR systému lze tyto úniky omezit až o 90%.

Venkovní zateplení fasády a zdí lze provést několika způsoby:

Nástřik izolační vrstvy mezi venkovní zeď a fasádní obklad

Venkovní nástřik mezi zeď a fasádní obklad je možný jak u nových budov tak při rekonstrukci starších domů. Obklad chrání venkovní zeď před negativními vlivy počasí a především funguje jako dekorační prvek celé fasády s mnoha zajímavými možnostmi.

Kovová nebo dřevěná konstrukce pro fasádní obklad je napevno instalována k venkovní zdi a následně může být aplikována izolační vrstva tvrdé pěny přímo na zeď a kolem spojů konstrukce. Po instalaci fasádního obkladu ke konstrukci, je důležité mezi pěnou a obkladem zachovat 2-4 cm vzduchovou mezeru, kde komínovým efektem dochází k vysychání případné vlhkosti.

Výhody:

  • Dobrá ochrana venkovní zdi před negativními vlivy počasí
  • Skvělá možnost jak renovovat starší fasády
  • Kompletní proměna fasády. V nabídce je široká škála velmi dekoračních fasádních obkladů
  • Zvýšený tepelný komfort v domě
  • Už žádné problémy s vlhkostí zdí
Obr 3 - Str 11
zateplení fasády – odvětrávaná fasáda

Tab 3 - Str 11

Nástřik izolační vrstvy mezi dvojitou zeď (dvouplášťovou fasádu)

Existuje mnoho domů, které mají z technických nebo dekoračních důvodů dvouplášťovou fasádu. Tvrdou PUR izolační pěnu lze aplikovat na vnitřní zeď při zachování větrací mezery mezi oběma plášti fasády.

Další zajímavé informace např. zde: Provětrávaná fasáda

Obr 2 - Str 10
zateplení fasády – odvětrávaná fasáda

Tab 2 - Str 10